הפלה - גרידה - הפסקת הריון ניתוחית

בהריון? רוצה לעשות הפלה גרידה פרטית!! שירות פרטי ומקצועי הפסקת הריון קלה ומהירה על ידי גניקולוג מומחה שילווה אותך לאורך כל הדרך בצורה מקצועית ודיסקרטית. 054-8119887.

operation


הפסקת הריון ניתוחית ע"י שאיבה הידועה גם בשם גרידה הינה הדרך השכיחה ביותר לביצוע הפסקת הריון והיא מוכרת מזה שנים רבות.. שיטה זו מתאימה להריון החל משבוע 5 ואילך כאשר ניתן כבר לזהות שק הריון בתוך הרחם. הפסקת הריון זו מתבצעת בהרדמה מלאה בחדר ניתוח בבית חולים על מנת למנוע כל כאב בזמן הפעולה.

תהליך:

לפני הפעולה הניתוחית מומלץ לבצע הכנה להרחבת צוואר הרחם על מנת למנוע סיבוכים של פגיעה בתפקוד צוואר הרחם בעתיד ולהקל על ביצוע הפעולה. הכנה מוקדמת של צוואר הרחם היא פעולה מומלצת לנשים שאף פעם לא ילדו ובמיוחד בהריונות משבוע 8 ואילך.
הכנת צוואר הרחם יכולה להתבצע בשתי שיטות.
הראשונה היא החדרה של מקלון העשוי מאצה מיוחדת הקרויה למינריה המתרחבת ובכך מרחיבה את צוואר הרחם באיטיות. השנייה, החדרת שתי טבליות של תרופה בשם ציטוטק לנרתיק אשר גורמת לריכוך צוואר הרחם והתכווצות הרחם ובכך גורמת לפתיחה של צוואר הרחם בהדרגה.
בשתי השיטות יש להמתין כשעתיים עד ביצוע הפעולה על מנת לקבל את ההשפעה המיטבית על צוואר הרחם.

הכנה מסוג זה אינה מחויבת ומומלצת בעיקר לנשים שלא ילדו בעברן ובמיוחד בהריונות מעבר לשבוע 8.

מהלך הפסקת ההריון

מתבצע בחדר ניתוח בהרדמה מלאה.
לאחר הכניסה לחדר הניתוח, המרדים מרכיב עירוי ורידי אשר דרכו ניתנות תרופות ההרדמה. ההרדמה הינה שטחית ועיקר מטרתה היא מניעת כאבים וגרימת שינה. אין צורך לרוב בהנשמה והחדרת צינור הנשמה. לאורך כל הפעולה המטופלת ישנה ונושמת בכוחות עצמה.

מהלך הפעולה מתחיל רק לאחר שהמטופלת רדומה בכדי למנוע כל אפשרות של כאבים כתוצאה מהפעולה וכן בכדי למנוע תזוזה תוך כדי הפעולה. מהלך הפעולה מתבצע כולו בהנחיית אולטרא סאונד על מנת להפחית את הסכנה לפגיעה רחמית, עד כמה שניתן.
הפעולה מתבצעת בתנאים סטריליים כמקובל בפעולה ניתוחית.
מהלך השאיבה מתחיל בהרחבה הדרגתית של צוואר הרחם לאחר ביצוע הרחבה מתאימה לגודל ההריון, מוכנס צינור פלסטי מיוחד אשר שואב את תוכן הרחם ואת שק ההריון עד ריקון מלא של חלל הרחם. בסיום הפעולה מתבצעת ביקורת נוספת לוודא כי חלל הרחם ריק מתוכן.

מהלך הפעולה נעשה תוך הקפדה על ביצוע זהיר ובטוח של כל התהליך וזאת על מנת למנוע נזק עתידי ולאפשר למטופלת להרות בעתיד ללא קושי.

לאחר הניתוח על המטופלת להישאר תחת השגחה למשך כשעתיים עד להתאוששות מלאה אשר לאחריה תשוחרר מבית החולים. מומלצת מנוחה של כיומיים לאחר הניתוח.
סיבוכים עקב פעולה שכזו הינם נדירים מאד וכוללים דימום, זיהום ונקב של הרחם.
חשוב לוודא כי הרופא המבצע הינו גינקולוג מומחה ומנוסה בתחום. חשוב לא פחות שהרופא המנתח יהיה זמין ופנוי לכל התפתחות על מנת למנוע נזקים ארוכי טווח.

תגיות: גרידההפלהמומחה להפלהמומחה לגרידההפסקת הריון ניתוחיתגניקולוג גרידהגניקולוג לגרידהגניקולוג להפלהגניקולוג להפלות.