מהלך לאחר הפסקת היריון

לאחר הפסקת הריון

לאורך התהליך של הפסקת הריון והמעקב שלאחריו, יש צורך בטיפול וליווי רפואי צמוד עד לסיומו המוצלח של התהליך והחזרה לשגרה. על כן, כל מטופלת מוזמנת לביקורת לאחר הטיפול וכל מטופלת חופשייה ומוזמנת לפנות עם כל בעיה ושאלה לאורך כל מהלך הטיפול.

 

ליווי זה חייב להיות חלק בלתי נפרד מהשירות שהמטופלת מקבלת על מנת למנוע סיבוכים אפשריים ולאפשר טיפול והתערבות בזמן הדרוש, במידת הצורך.

מהלך תקין לאחר הפסקת הריון

במהלך החצי שעה שלאחר הפעולה, עלולה המטופלת לחוש כאבים דומים לכאבי וסת. מיד לאחר הפעולה עוד בהיות המטופלת רדומה היא מקבלת תרופות נגד כאבים שמתחלות להשפיע כחצי שעה לאחר הפעולה. לאחר כחצי שעה הכאבים יפחתו ועוצמתם תמשיך ותרד במהלך היומיים שלאחר הפעולה עד שייעלמו.

בימים שלאחר הפסקת הריון יכול ויתרחש דימום נרתיקי בכמות קלה עד רמת דימום של וסת. משך הדימום עשוי להשתנות ולהמשך בין יומיים ועד לשבועיים לאחר הפעולה. אירוע של דימום חריג בכמותו מצריך בדיקה גינקולוגית.

 

לעיתים קרובות לאחר הפעולה, נשים חוות פורקן רגשי שיכול להתבטא בתחושת עצב וכאב. תחושות אלו עלול ללוות את המטופלת גם בהמשך תקופת ההחלמה והינן חלק מהתהליך הרגיל שעובר על מטופלות רבות. מומלץ לעבור תהליך זה יחד עם אדם קרוב שיכול לתמוך ולהבין את המצב ברגעים אלו.

בכל מקרה, נשמח להעניק לך את כל התמיכה לה את זקוקה. את לא לבד ואצלנו תמצאי אוזן קשבת ותמיכה לכל אורך הדרך.

הינך מוזמנת ליצור קשר ולקבל את תמיכתנו ככל הנדרש.

מעקב לאחר הפסקת ההיריון

כשבועיים לאחר הפסקת ההיריון תוזמני לביקורת במרפאה ולבדיקה מקיפה.

זהו חלק בלתי נפרד מהביקורת שלאחר הפעולה הינו יעוץ והתאמת אמצעי מניעה לפי רצונך.

הנחיות לאחר הפסקת הריון

 

א.        מומלצת תקופת מנוחה של יומיים לאחר הפעולה להפסקת הריון בשאיבה.

ב.        במידה ומתפתח חום גבוה מעל 38.0, דימום מוגבר או כאבי בטן עלייך ליצור קשר מיידי עם הרופא שבצע את הפעולה.

ג.         בתקופת הדימום לאחר הפסקת ההריון אין להחדיר לנרתיק דבר כולל טמפונים, טיפולים נרתיקיים שונים ויש להימנע מקיום יחסי מין. 

ד.        יש לזכור גם לאחר סיום הדימום כי מגע מיני בשלב זה אינו מוגן מפני הריון ועל כן יש להמתין לביקורת ולייעוץ בדבר שימוש באמצעי מניעה.